Center – Lounge & Fresh bar

Првиот локал за здрава храна во Битола кој има за цел да освестува, мотивира и буди. 

Основата на менито е сирова жива храна. Интегрален тукушто приготвен леб и сирови намази кои пленат со својот деликатес.

Салати, Wraps, интегрални сендвичи и даски со разновидни вкусни несекојдневни јадења. Сирови слатки задоволства врз база на природни шеќери. Овесна каша со совежо овошје и чиа пудинг. Вегетаријанско, веганско и мени без глутен. Заштитен знак на Центар се свежо цедени и неодоливи џусеви и смути сокови и оброци.

Локал кој раѓа надеж за подобро утре и здрави генерации.

ЦЕНТАР се наоѓа во срцето на градот и пулсира во ритамот за подобро утре на битолската младина и враќање на вистинските вредности.

Преку едукативните активности и начинот на функционирање во него, се активира процесот кај луѓето за кревање на свесноста кон исхраната, љубовта кон своето тело и вистинското внимание при хранењето, а со тоа и подигнување на повисоко и почисто ниво на мислата, која има уште пораздорна и поисцелителна моќ.

Локацијата е на Широк Сокак 61 на првиот спрат, во склад на уметничкиот центар Анастасија Центар.

BE DIFFERENT, TREAT YOURSELF WELL & HAVE A SPECIAL TIME SPENT IN THE CENTER

Во викенди е активен барот. Се одржуваат тематски вечери на сцената, каде доаѓаат различни артисти и изведувачи, танчери, музички групи и диџеи.
CENTER

Tasty & healthy food

Вкусете ги неодоливите свежи џусеви, енергетски топки и тартови, смути, овесна каша и чиа пудинг за доручек, супа на денот, оброк салати, шпагети од зеленчуци, даски за двајца и четворица со топки од хумус, лепчиња со лосос и намаз од грашок, кои се само дел од обилното мени со здрава / сирова или жива не процесирана храна, која го забрзува метаболизмот и го одржува телото во фит форма. Менито исто така е доста погодно за време на пости, за вегетаријанци, вегани, спортисти и лица кои се алергични на глутен.

Медитеранскиот шмек во самото мени потекнува од поддршката на Центар – Софија Христовска /Art Self – Барселона, Шпанија. 

Birthdays & Events

Местото е погодно за родендени, презентации, промоции, работилници, дебати, забави, музички концерти, перформанси…

Посетителите можат да доаѓаат во големи групи или самостојно во друштво на некоја книга.

Локалот има седечки капацитет за 75 луѓе, а стоечки капацитет за 150 луѓе.

Одлична локација и мирно место со позитивна атмосфера е формулата која ви е потребна за реализација на вашите настани и идеи.

Fresh & delicious

Со совети за добар почеток на денот за доручекот, како најважен оброк започнува секојдневното будење со Центар. Свежите цедени сокови се најважна алатка за виталност и хидратација.  Обилни оброк салати, пресен и вкусен црн леб како дел од сендвичите за ручек или за вечера. Чаша вино или чај во различни вкусови за во одлично друштво со пријателите… Се дел од удобностите кои ви ги нуди првиот локал за здрава храна во Битола.

Play Video

Center – Lounge & Fresh Bar

Работно време: Понеделник – Четврток, Недела  09:00ч. – 00:00ч.

Петок и Сабота 09:00ч. – 01:00ч.

 

Instagram did not return a 200.

Visit Us

Center Apartement

Center Apartment Shirok Sokak 61, Bitola, Macedonia